DOLAR 32,2701 % 0.07
EURO 35,0193 % -0.07
GRAM ALTIN 2.446,02 % -0,04
ÇEYREK A. 3.999,24 % -0,04
BITCOIN 68.860,26 0.125
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

AÖL KAYIT YENİLEME İŞLEMİ SON TARİHİ 18 TEMMUZ!

Son Güncelleme :

15 Temmuz 2022 - 18:40

/ 301 views kez okundu.
reklam
AÖL KAYIT YENİLEME İŞLEMİ SON TARİHİ 18 TEMMUZ!
reklam

Erzincan Halk Eğitim Merkezi Açıköğretim Lisesi 2021-3. Dönem kayıt yenileme için 6 Temmuz 2022 tarihi itibarıyla başlayan işlemlerin 18 Temmuz 2022 Pazartesi günü mesai bitimine kadar sona ereceğini duyurdu.

Erzincan Halk Eğitim Merkezi Açıköğretim Lisesi 2021-3. Dönem kayıt yenileme için 6 Temmuz 2022 tarihi itibarıyla başlayan işlemlerin 18 Temmuz 2022 Pazartesi günü mesai bitimine kadar sona ereceğini duyurdu. 2021-3 dönemine, sadece 19.07.2005 tarihi dâhil ve öncesi doğumlu öğrenciler kayıt yenileme işlemlerini yapabilecekler. Kayıt yenileme işlemlerini yaptıran öğrencilerin, ders seçimleri öğrencilere açılmayacak; dersler Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi tarafından otomatik olarak atanacak.

Cezaevi Öğretmenlerinin Dikkatine;

“Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi / Adres bilgileri” başlığı altında bulunan cezaevi bilgisi, cezaevi grubu ile “Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi / Sınav irtibat merkezi” başlığı altında bulunan özel durum bilgisi güncelleme yetkisi cezaevi öğretmenlerine açık olacak. Yeni dönem açıldığında, öğrenciler nakil olduğunda veya tahliye olduğunda, tutuklandığında bu bilgilerin güncel tutulması önem arz ediyor.

Özel durumu “tutuklu veya hükümlü” olan öğrencilerin 2021-3 dönemi için kayıt yenilemeleri engellendi. 2021-3 dönemi kayıt yenileme süresi içerisinde cezaevinden dışarı çıkan öğrencilerin Halk Eğitimi Merkezine başvurarak 2021-3 dönemi için kayıtlarını yeniletmesi gerekiyor. Bu öğrencilerin özel durumları ise 4.1. Maddede belirtildiği üzere cezaevi öğretmenleri tarafından kontrol edilerek güncellenecek.

Öğrenci Durumu “İncelemeye Alınmış Öğrenci” Olan Öğrenciler!

Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sisteminde Öğrenci Durumu “İncelemeye Alınmış Öğrenci” olan öğrencilerin kayıt yenileme ücreti yatırmaları sistem tarafından engellendi. Bu durumda olan öğrenciler kayıt yenileme tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine başvurarak İnceleme Durumlarının Kaldırılmasını talep etmeleri gerekiyor.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri öğrenci taleplerini Açık Öğretim Lisesi e-posta adresine gönderecek. Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından talepler incelenerek, talebi uygun görülen öğrencilerin inceleme durumları kaldırılacak. İnceleme durumları kaldırılan öğrenciler kayıt yenileme ücretini yatırarak kayıtlarını yenileyebilecek. Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından incelemenin kaldırılması için bilgi ve belgeye ihtiyaç duyulması halinde istenen belgeler Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü aracılığıyla öğrenciye bildirecek. İstenen belgeleri tamamlayarak Halk Eğitimi Merkezi aracılığıyla Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne gönderen öğrencilerin talepleri tekrar değerlendirilecek.

Ücret Muafiyeti

Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sisteminde “Ücret Muafiyeti” alanı; Şehit eş, çocuk, anne, baba veya kardeşi olanlar, Gazi/gazi eş, çocuk, anne veya babası olanlar, İstiklal madalya sahibi/şeref aylığı alanlar, Sağlık kurulu raporu ile %40 ve üzeri engelli olanlar, 5395 sayılı çocuk koruma kanunu kapsamında olanlar, 6284 sayılı aile koruma ve kadına karşı şiddetin önlenmesi kanunu kapsamında olanlar, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda kalanlar, Islah evinde kalanlar, İl/İlçe özel eğitim hizmetleri kurul kararı ile Açık Öğretim Lisesine yönlendirilen öğrenciler, Denetimli serbestlik kapsamında olanlar,  Tutuklu veya hükümlü olan öğrenciler 2021-3 dönemi kayıt yenileme işlemlerini; yukarıda ilan edilen kayıt yenileme tarihleri arasında, mesai saatleri içinde kayıt yenileme işleminin yapılmasına ilişkin talep dilekçelerini şahsen Halk Eğitimi Merkezine ulaştırarak yaptırabilecek.

Ancak, ücret muafiyeti olan ve şahsen müracaatta zorluk yaşayan öğrenciler; ilan edilen 2021-3 dönemi kayıt yenileme tarihleri arasında ve mesai saatleri içinde kayıt yenileme işleminin yapılmasına ilişkin talep dilekçelerini mail, faks vb. iletişim araçları aracılığı ile Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine ulaştırmaları durumunda, ilgili Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından kayıt yenileme işlemleri yapılacak.

2021-3 dönemi kayıt yenileme işlemi için mail, faks vb. iletişim araçları ile müracaat eden öğrencilerin Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sisteminden durumlarını kontrol etmeleri, kayıt yenileme işlemleri yapılmamış ise ilgili Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne kayıt yenileme tarihleri içerisinde şahsen müracaat etmeleri gerekiyor. Ücret muafiyeti olan öğrencilere ait geçerli belgelerin bir örneğini ilgili Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü arşivinde ve sisteminde taralı olması gerekiyor.

Kayıt Yenileme Ücreti ve Ödeme İşlemleri

Öğrenciler 50 TL kayıt yenileme sınav ücretini T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankasının ATM’lerinden veya ilgili bankaların internet bankacılığını kullanarak yatırabilirler. Ancak öğrencilerin ATM’lerden yatıracağı ücretin mutlaka Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme sınav ücreti olarak yatırıldığına dikkat etmeleri gerekiyor.  Ayrıca; https://odeme.meb.gov.tr adresinden tüm bankaların kredi kartı ile kayıt yenileme sınav ücretleri yatırılabiliyor. Tüm ödeme kanallarından yapılacak ödemelerde adayların katılacağı ilgili sınavın adıyla ücret yatırmaları gerekiyor.

 

reklam

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.