SON DAKİKA
hava
Google News

CHP Heyeti Erzincan’da

Son Güncelleme :

25 Eylül 2019 - 10:33

/ 988 views kez okundu.
reklam
CHP Heyeti Erzincan’da
reklam

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) bazı illerde görevlendirdiği milletvekillerinden oluşan heyet Erzincan’a geldi. Erzincan’a gelen heyetin ilk duraklarından biri Erzincan Ziraat Odası oldu. Milletvekillerini, Ziraat Odası Başkanı Tamer Geyik, oda üyeleri ve çiftçiler karşıladı.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Türkiye genelinde 22 ile partili bir heyet göndererek yaşanan sorunlara çözüm bulmak için çalışmalar yapacaklarını bildirdi. Genel merkez tarafından oluşturulan Erzincan Heyeti işsizlik, tarım, sağlık, ekonomi ve sosyo-kültürel alanların tespiti için rapor hazırlayacak.
CHP heyetinden Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırcıoğlu, Mersin Milletvekili Cengiz Gökçek, Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz , Erzincan Ziraat Odası Toplantı salonunda katılımcılarla bir araya gelerek bilgi alış verişinde bulundular.
Konu hakkında açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Erzincan İl Başkanı Ayhan Doğan, şunları kaydetti; “ Erzincan’da Ziraat Odası en önemli kurumlar arasında. Tarım ve hayvancılıkla geçinin bir şehir. Sizlerin düşünceleri de bizler için önemli. Milletvekillerimizde Türkiye’nin 22 ilinde 4 er tane vekille o illere gönderilip o illerdi ki tüm sorunları masaya yatırarak çözüm noktasında raporlar sunacaklar. Amacımız çiftçimizin anında bulmak çözüm bulmak” diye konuştu.
Gerçekleştirilen ziyarette konuşan Erzincan Ziraat Odası Başkanı Tamer Geyik, şunları kaydetti; “Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekilleri odamızı ziyaret ederek Erzincan’da ki tarım ve hayvancılığın sorunlarını hep beraber konuşmak, bunlarla ilgili çözüm aramak. Erzincan geneli tarım ve hayvancılık şehri burada bizim sorunlarımız vardır. Bu sorunları inşallah muhalefetiyle, iktidarıyla, hükümetiyle hep beraber el ele verip sorunlarımızı nasıl çözeriz onun fikir alış verişinde bulunacağız. Yapılan bu toplantımızın şehrimize hayırlı olmasını diliyorum;” dedi.
Mersin Milletvekili Cengiz Gökçek, milletvekilliğinden çok ailenin bir ferdi olarak görüyorum kendimi diyerek sözlerini şu şekilde devam etti; “ uzun yıllar Mersin Ziraat Odası Başkanlığından sonra CHP Milletvekili oldum. Erzincan hem insanları hem de coğrafi, tarım ve hayvancılık üzerine olan avantajlarıyla önemli bir şehrimiz. Ülkemizde son yıllarda tarım da ki yanlış uygulanan tarım politikaları nedeniyle tarımın geldiği dunum içler acısı. Ülkemiz için tarım çok önemli. Küçük ve orta ölçekli çiftçilerimizi üretiminden pazarlamasına kadar her noktada desteklemeliyiz” açıklamalarında bulundu.
Ardından konuşan Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırcıoğlu ise partimiz tarafından görevlendirildik ve Erzincan’da olan sıkıntıları not almak diyerek sözlerinde şunlara değindi; “ aldığımız notlar doğrultusunda tarım konusunda ilaveler yapmak. Meclis kürsüsünde Erzincanlılar adına dile getirmek. Erzincan bir tarım şehri ve ciddi avantajları olanda bir şehir. Hayvancılık konusunda önemli potansiyeller barındıran gelişmeye müsait bir yer diyerek alınacak raporları da genel merkezimize ileteceğiz” açıklamalarında bulundu.
Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz da konuşmasında ticari, tarım, sanayi ve toplumsal gibi yönden incelemeler yaptık diyerek sözlerinde şunları kaydetti; “ 4 Milletvekili ve il başkanımızla birlikte sizlerin de görüşlerini alarak Erzincan için neler yapabiliriz doğrultusunda bilgi alış verişi yaparak raporlar tutarak genel merkezimize sunacağız” dedi.
Son olarak konuşan Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer de ithala dayalı ve bunun sonucunda da aracı sisteminin para kazandığı bir sisteme doğru gitti diyerek konuşmasında şunlara değindi; “ 20 yıldır her bakan değiştiğinde uygulama değişiyor. Oluşturulan politikalarla üretimin içinde olan sizleri büyük etkiliyor. Aile tipi işletmeler yerine köyde ki, kırsalımızda ki insanımızı desteklemeliyiz. Plansız olarak ülkeye sokulan ürünler sizlere zarar vermektedir” diye konuştu.

Milletvekilleri hazırladıkları raporları en geç 1 Ekim 2019 tarihine kadar CHP grubuna iletecek.

Haber: Eren BAYRAK

reklam

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.