SON DAKİKA
hava
Google News

DEMOKRAT PARTİ ERZİNCAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OĞUZ ARSLAN OLDU

Son Güncelleme :

04 Mart 2024 - 17:12

/ 653 views kez okundu.
reklam
DEMOKRAT PARTİ ERZİNCAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OĞUZ ARSLAN OLDU
reklam

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Yerel Seçimlerinde Erzincan yoğun bir seçim atmosferine girdi. Adaylıklarını açıklayan partiler arasında Demokrat Parti Erzincan Belediye Başkanı Adayı ise Oğuz ARSLAN olarak açıklandı. Demokrat Parti Erzincan İl Başkanlığında gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısında konuşan ARSLAN; “Biz Erzincanlılar, şehrimizin kalkınması adına tüm enerjimizi bu şehre harcamaktan büyük bir mutluluk ve onur duyarız.” dedi.

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Yerel Seçimlerinde Erzincan yoğun bir seçim atmosferine girdi. Adaylıklarını açıklayan partiler arasında Demokrat Parti Erzincan Belediye Başkanı Adayı ise Oğuz ARSLAN olarak açıklandı. Demokrat Parti Erzincan İl Başkanlığında gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısında konuşan ARSLAN; “Biz Erzincanlılar, şehrimizin kalkınması adına tüm enerjimizi bu şehre harcamaktan büyük bir mutluluk ve onur duyarız.” dedi. Demokrat Parti Erzincan İl Başkanlığı 03 Mart 2024 tarihinde bir araya geldi. Erzincan Belediye, İlçe, Belde Başkan Adayları ve İl Genel Meclisi ile Belediye Meclisi Üyelerini tanıtımı yapıldı. Burada bir konuşma yapan Demokrat Parti Erzincan İl Başkanı Fikret ESER şu ifadelere yer verdi; “Demokrat Parti Erzincan İl Başkanlığı adaylarını tamamlamış bulunmaktadır. Erzincan Merkez Adayı Muhasebeci Oğuz ARSLAN. Altınbaşak adayı Engin DENİZ. Kemah Belediye Başkan Adayı İdris ŞİRİN. Erzincan Merkez İl Genel Meclisi üyeleri birinci ve ikinci sırada Serdar AYDIN ve Sedat ATICI. Üzümlü İl Genel Meclisi Üyeleri Muhlis AKTAŞ ve Günay KÜÇÜKKAYA. Kemah İl Genel Meclisi Üyesi Adayımız Murat BAYSAN. Refahiye İl Genel Meclisi Üyesi Adayımız Ekrem GEDİK.

Biz demokrasi çerçevesinde elimizden geldiği kadarıyla Erzincan’ın birlik beraberliğini hoşgörüyle, sevgiyle, saygıyla siz Erzincanlı hemşeri arkadaşlarımıza hizmet etmeye gayret ediyoruz. Demokrasileri bir teraziye benzetirsek eğer terazinin bir gözünde iktidar diğer gözünde muhalefet vardır. Ancak muhalefeti hiçe sayarsanız muhalefeti yok etmeye çalışırsanız o zaman iktidar kendini de yok etmiş olur. Hiçbir anlamı kalmamış olur. Çünkü devlet olmanın en önemli unsuru birinci hukuk ikinci güvenliktir. Hukukun olmadığı ülkelerde gayri meşrular olur. Sıkıntılar yaşanır. O ülkelerin hiçbir tanesi gelişemez ve kaybetmeye mahkûm kalırlar. Ancak hukukun iyi işlediği demokrasi ile birlikte iyi çalıştığı ülkeler zengin olmaya, başarılı olmaya, ileriye doğru atak yapmaya, globalleşen ve gelişen dünyaya ayak uydurmaya demokrasisi yüksek olan ülkeler başarılı olmuştur. Bizlerde de zaman zaman geçmişte ihtilaller olup demokrasilerde kesintiler olmuştur. Bundan en büyük darbeyi de partimiz yemiştir. Örneğin demokrasi şehidi verdik. Adnan MENDERES ve 3 bakanımızı. Bunun yanı sıra 1971 yılında muhtaralar yedik. Daha sonra 1980 yılında ihtilal oldu. Ancak bunların hiç birinden biz yakınmadık. Hiç birinden korkmadık, çekinmedik. Ülkemizin başarısı için, ülkemizin gelişmesi için yeniden Anka kuşu misali tozuyla ayağa kalktık ve bugün hala buradayız. 77 yıldır siyasete devam eden Demokrat Parti geçmişte de siyasetin arızalarını tamir etmiştir, bundan sonra da hukuk içerisinde, demokrasi içerisinde tamir etmeye devam edecektir. Allah izin verirse her alanda iddialıyız. Hem belediye başkanlıklarında hem belediye meclis üyeliklerinde hem de il genel meclis üyeliklerinde iddialıyız.

Aday çıkarmadığımız ilçelerde orada bizim partili, bize gönül vermiş dava arkadaşlarımıza şunu veya bunu destekleyin diyemeyiz. Çünkü biz geçtiğimiz genel seçimde olduğu gibi bu mahalli seçimlerde de tekrarlandığı gibi herhangi bir ilde, herhangi bir ilçede şu adayı destekleyin diye dayatmacı bir politika içerisinde olamayız. Çünkü bizim demokrasimizde, bizim demokratlığımızda katkı yoktur. Ola ki hangi aday o ilçeyi daha iyi geliştirir, o ilçeye daha iyi hizmet eder, o ilçeyi daha iyi büyütür, insanları mutlu eder onlar kendilerini bilirler ve tercihlerini yaparlar.”

Ardından bir konuşma yapan Demokrat Parti Erzincan Belediye Başkanı Adayı Oğuz ARSLAN şu ifadelere yer verdi; “Coğrafya Kaderdir. Erzincan’da doğmak Erzincan’da yaşamak Erzincanlı olmak ise kaderlerin en güzelidir. Ama gelişmemek, kalkınmamak, fakirleşmek kader değildir. Bende bu güzel şehirde dünyaya gelen, şehrin tasasında coşkusunda acısında sevincinde sizlerle kader birlikteliği olan bir kardeşinizim. Biz Erzincanlılar, şehrimizin kalkınması adına tüm enerjimizi bu şehre harcamaktan büyük bir mutluluk ve onur duyarız.

Bizler bu kadim şehirde kader birlikteliği yapan sancılı ve zor günlerde birbirimizle kenetlenmeyi başaran Can Erzincanlılarız. Tarih boyunca çok acılar yaşamış olan Erzincan’ımız her acının sonrasında yeniden ayağa kalkmayı, partimizin amblemindeki kırat gibi şahlanmayı sürekli başarmıştır.

Hepimiz biliyoruz ki ülkemizin ve şehrimizin ivedilikle çözülmesi gereken çok önemli sorunları var. Mevcut iktidarın geçmişte yaptığı bizimde destek olduğumuz birçok iyi icraatı var. Ama on yılı aşkın süredir bu ülkeyi maalesef fetret devrindeki gibi yönetiyorlar. Kimseyi dinlemiyorlar şöhret sarhoşu olmuş bir görüntüyle adeta kibir manzumesine dönüştüler.

Sizde biliyorsunuz ki ekonomik anlamda ülke olarak çok zor günler yaşıyoruz. Şehir olarak da sürekli büyüyen ve çözümleri ertelenen sorunlarımız var. Mesela bunlardan bir kaçını sizinle paylaşayım. Şehir içi trafiğinde aracımızı park edecek bir alan bulamıyoruz. Mimarisi şehre uymayan yapılarla şehri betonlaştırıyoruz. Şehirden 7 km uzakta şehir içi çile yoluyla şehirlerarası yolculuğu zorlaştıran bir otogarımız var. Terzibaba ve Piri Sami hazretleri başta olmak üzere, şehrimizi manevi bir koruma kalkanıyla koruyan manevi mimarlarımızı, tüm dünyaya tanıtabilecek inanç turizminin, bugüne kadar bu şehirde bir çalışması yapılamadı. Köpeklerin istila ettiği şehrimizde çocuklarımızın parklarda özgürce oynayamadığı ve okullarına korkusuzca gidemediği acı bir tablo var. Ulaşımdan mimariye, yeşil alandan aydınlatmaya, temizlikten çevre düzenlemesine kadar daha birçok alanda proje hazırlayarak bu güzel şehri layık olduğu zirveye taşımaya kararlıyız.

Bizler demokrat partiye gönül vermiş memleket sevdalısı ve demokrasi gönüllüleri olarak rahmetli Süleyman DEMİREL’in bıraktığı yerden bu memleket davasını karşılıksız yüklenmek ve ülkemizi kısa sürede layık olduğu yere taşımak istiyoruz. Bunun için huzurlarınızdayız. Şehrimizin sorunlarını biliyoruz. Bizim parolamız erteleme, öteleme, çözüm için hemen harekete geç.

Önümüzdeki 31 Mart 2024 mahalli seçimlerinde demokrat parti Erzincan belediye başkan adayı olarak siz değerli Erzincanlıların desteğini bekliyorum. Bu kardeşinize ve değerli dava arkadaşlarımıza bu defa bir fırsat verin. Bizlerin bu şehre karşı görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmemize destek verin ve bu defa yanımızda yer alın. Gelin birlikte şahlandıralım kıratı. Şimdi tam şahlanış zamanı. Şahlan kırat şahlan! Bekliyor seni can Erzincan!”

Ardından bir konuşma yapan Demokrat Parti Erzincan İl Genel Meclisi Üyesi Adayı Serdar AYDIN şu ifadelere yer verdi; “Bugün, şehrimizin geleceğine yön verecek önemli bir günün eşiğinde, sizlerle bir araya gelmekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Demokrat Parti olarak, şehrimizin temel değerlerine olan bağlılığımızı ve vizyonumuzu sizlere sunmak için buradayız. Demokrat Parti, demokrasinin güvencesi, özgürlüğün ve adaletin teminatıdır. Bizler, herkesin eşit haklara sahip olduğu bir Türkiye vizyonuyla yola çıktık. Kim olduğunuz, nereden geldiğiniz veya hangi inançlara sahip olduğunuz önemli değil; bizim için herkesin hak ve özgürlükleri kutsaldır. Erzincan’ın geleceği hepimizin sorumluluğudur. Bu sorumluluğun bilinciyle, Demokrat Parti olarak şehrimizi daha ileriye taşımak için sizlerin desteğinizi bekliyoruz. Erzincan bizim için Türkiye’dir!”

reklam

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.