DOLAR 32,1882 % 0.16
EURO 35,0283 % 0.13
GRAM ALTIN 2.426,12 % -0,14
ÇEYREK A. 3.966,70 % -0,14
BITCOIN 68.154,94 -0.645
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 24°
Google News

Dumanlı Yaylası Gençlik ve Doğa Festivali renkli görüntülere sahne oldu

Son Güncelleme :

21 Ekim 2019 - 16:04

/ 1.150 views kez okundu.
reklam
Dumanlı Yaylası Gençlik ve Doğa Festivali renkli görüntülere sahne oldu
reklam

Eski TBMM Başkanı, AK Parti Erzincan Milletvekili Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleşen 4’ncü Dumanlı Yaylası Gençlik ve Doğa Festivali renkli görüntülerle sona erdi.

Binali Yıldırım, memleketi Erzincan’ın Refahiye ilçesinde düzenlenen 4’ncü Dumanlı Yaylası Gençlik ve Doğa Festivali kapsamında doğada 10 kilometre yürüyüş yaptı.
Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan festivalde sırasıyla Refahiye Belediye Başkanı Çakmak Paçacı, Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Erzincan Valisi Ali Arslantaş birer açılış konuşması yaptı.

Refahiye Belediye Başkanı Çakmak Paçacı konuşmasında; “ 4.Dumanlı Gençlik ve Doğa Festivalimiz bu yıl itibarı ile güz döneminde sizlerle buluşmaktadır hepinize tekrar hoş geldiniz diyor saygılarımı sunuyorum. Sözlerimin başında fıratın doğusunda düzenlenen Barış Pınarı Harekâtında Cennette olan Asker ve sivil şehitlerimize Allah’ın selamını gönderiyorum. yaralı Askerlerimize sivillerimize Allahtan sağlık diliyorum baş komutanımız Cumhur başkanımıza Recep Tayip Erdoğan beye Rabbimden boyu gibi uzun ömürler diliyorum Allah tırnağına taş değdirmesin inşallah. Malın mülkün makamın sahibine and onsunki her birimiz vatan uğrunda şehit olmak üzere can veririz kan veririz ruhlarınız şad olsun aziz şehitlerimiz. 19 Ekim Muhtarlar günümüz demokrasinin temel taşlarını oluşturan muhtarlarımızın Muhtarlar gününü ayrıca kutluyorum 121. köy 4. Mahalle muhtarımızla Türkiye’de sıralamada bulunan ilçemiz muhtarlar gününü de ayrıca kutluyorum.
Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç ; “ 4.Dumanlı Gençlik ve Doğa Festivaline hepiniz hoş geldiniz. Gençliğin coşkusuyla Refahiye’nin birlik beraberliğini harmanlayan bu festival alanımızda Dumanlı tabiat parkına çevrilerek bünyesinde birçok sosyal tesisleri konaklama kamp alanları bir çok yatırım alarak sadece Erzincan’a değil bölgeye hitap ederek yaz ve kış turizmi açısından cazibe merkezi haline dönüşecektir önümüzdeki yıl bitmesi planlanan Dumanlı tabiat parkının bu bölgede bir ilk olacaktır bu tesisi ve bir çok eseri ilçemize kazandıran yakın çalışma şerefine nail olduğum Başbakanımız ve hükümetlerin medarı iftarı Binali Yıldırım beyefendiye bu eserin inşasında ilmik ilmik emeği olan Erzincan valimize millet vekillerimize emeği geçen herkese teşekkürleri borç bilirim.
Gittiği yerde savaşı değil barışı getiren şanlı Ordumuza muvafakateler dilerim bundan önce olduğu gibi şu son yaşanan olaylarda şunu göstermiştir ki bir Milletin asıl gücü Tankı, Topu, Tüfeği değil imanı ve İnançlı evlatlarıdır.

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ; “Memleketin her köşesi elbette güzel yalnız Erzincan’ımızın Refahiye’sinde Başbakanımızın emir ve talimatlarıyla bu yaylaya yapılan yatırımlarla yeni bir alan oluşturulmuş bu güzelliğe siz değerli hemşerilerimle paylaşmaktan onur ve gurur duymaktayım. Başbakanımızın Erzincan’ımıza yapmış olduğu hizmetleri bir tanesini daha ekleyerekten daha güzel bir Erzincan daha güzel bir gelecek vaat eden yapılaşmaları şimdiden görmekteyiz kendilerine şükranlarımı sunuyorum hürmetle saygılarımı arz ediyorum.

Erzincan Valisi Ali Arslantaş; “ İnsan yaşadığı coğrafyanın ruhuna bürünür dağları gibi mehabetli durur şelalesi gibi coşkun akar türküleri gibi candan ve temiz olur.Bu bereketli toprakların bağrından nice tarihi şahsiyetler gönül adamları çıktı bizler için bu coğrafyanın vaz geçilmez iyi insanların varlığıdır köklerdeki bu kudret geleceğimizin aydınlık sırrıdır. Başbakanımızın bu şehre ilgisi muhabbeti desteği bizleri ve hemşerilerimizi geleceğe dair daima ümit var. Başbakanım yürekte büyümeyen gerçek hayatta var olmaz bu topraklarda yetişip ülkemizin gelişmesi için büyük emekler sarf ettiniz katma değeri yüksek projeleri hayata geçirdiniz şehrimizdeki her gelişmeyi yakından takip ettiniz hemşerilerimiz adına sizlere şükranlarımızı sunuyorum.En önemli si Bayramlarda, Festivallerde şehrimiz için çok önemli açılışlarda yanımızda arkamızda oldunuz bugünde 4.üncüsünü düzenlediğimiz Dumanlı Gençlik ve Doğa Festivalinde şehrimize ilçemize teşrif ettiniz Refahiye her geçen gün gelişimini sürdürüyor insanımızın bu kadim ilçede huzur içerisinde yaşaması için çalışıyoruz.Refahiye doğal güzellikleriyle yayla turizmiyle gölet orman ve mesire alanlarıyla bereketli yaylalarıyla ve organik balıyla sadece Erzincan için değil bölgemiz içinde çok önemli potansiyeli barındırıyor.Medeniyet havzamızın omurga şehirlerinden olan Erzincan tarih boyunca farklı renklerin farklı kültürlerin kardeşçe yaşamalarına olanak sağlamıştır kadirşinas kanat kar vatansever insanların yaşadığı bu şehre hizmet etmenin onurunu yaşıyoruz.

Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman; “ Başbakanım Memleket toprağına baba ocağımıza Erzincanlı hemşerilerimize Erzincanlı hemşerilerimize gönülden bağlı olduğunuza çok iyi biliyoruz Erzincan’ımızın kalkınmasında ve çok değerli yatırımlarına kavuşmasında desteklerinizi esirgemediğinizi en yakından ben tanıyorum Başbakanım.
Kendi adınızı taşıyan üniversitemizin Akademik yıl açılışında kankam dediğiniz genç kardeşlerimiz ile bir araya geldiniz sohbet ettiniz talepleri dinlediniz. Üniversitemizin vakfının Mütevelli Heyeti toplantısına katıldınız ve Erzincan’da öğrenim gören gençler için daha fazla neler yapılabileceği konusunda da katkılarınızı esirgemediniz. şimdide çocukluğunuzun geçtiği ve meftunu olduğunuzun bildiğimiz Dumanlı yaylasında genç kardeşlerimizle Dumanlı yolcusu hemşerilerimizle bir araya geldiniz geçen yıllarda olduğu gibi bizi yalnız bırakmadığınız için şahsım hemşerilerim ve tüm gençler adına zat hallerinize şükranlarımızı arz ederim şeref verdiniz hoş geldiniz Başbakanım.Sevgili gençler günün teknolojisine çok daha hızlı adapte olan hatta teknolojiye yön veren bilimde çığır açan Spor müsabakalarında şanlı bayrağımızı gönlere çektiren İstiklal marşımızı tüm dünyaya dinlettiren önemli sanat eserleriyle tüm dünyanın beğenisini kazanan gençlerimiz sizlerle ne kadar öğünsek azdır. Tarihimiz boyunca yazılan destanlarda kurtuluş mücadelesinde Sarı kamışta 15 Temmuzda bizleri gururlandıran gençlerimizin yarınlarımızda da ülkemizin şah damarı olmaya devam edeceği inancımız tamdır.Dünya lideri Cumhur Başkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın ifade ettiği gibi tarih şuuru olmayan Milletlerin geleceği de karanlık olacaktır siz gençlerde tarih şuuru giderek artmaktadır gençler. Bu yüzden tarihe yalnızca bilim olarak bakmamalıyız geçen zaman bireysel olarak bizleri yaşlandırsa da ulu çınarımız şanlı Devletimiz geçmişini birikimlilerini artıran en büyük sermayemizdir sizlerde yarınlarımızsınız.

Erzincan Milletvekili Burhan Çakır ; “Başbakanımıza huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum Erzincan Üniversitesinin daha çok gelişmesi için gençlerimize daha çok imkân sağlanması için gerçekten de iş dünyasının dün Erzincan’a toplanmış tır.EKEV e talimatlarıyla siz değerli gençlerimize burs olanağı sağlamak için geçen haftada İstanbul’da bütün iş adamlarını bir araya toplayarak kendilerinin de katkılarıyla gençlerimize inşallah önümüzdeki dönemde de bu dönemde de gençlerimize 5.bin burs kendisi de inşallah sizede bu konuda bilgi veriyor her zaman kendisinden ALLAH razı olsun. gençler gerçekten de her zaman böyle Devlet adamları olduğu süre içersin de önü açık diye düşünüyorum ben bu duygu ve düşüncelerle Amatör Spor haftası hasebiyle bütün amatör sporcuların haftasını canı gönülden kutluyorum inşallah bugünümüz yarınımızdan daha güzel olacaktır.
Refahiye 4.üncü Dumanlı Gençlik ve Doğa Festivali
Etkinliğe İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Vali Ali Arslantaş, 3 üncü Ordu Komutanı Kor General Şeref Öngay, AKP Millet Vekilleri Süleyman Karaman Burhan Çakır, Refahiye Belediye Başkanı Çakmak Paçacı, Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Cumhuriyet Baş Savcısı Abdullah Akın Çiçek, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Akın Levent, Emniyet Müdürü Bülent Şensoy İl Jandarma Kıdemli Albay Halil Altıntaş, AKP İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, Vatandaşlar Öğrenciler katılım gösterdi. Etkinlikte 10 km parkur yürüyüşü Binali Yıldırıma vatandaşlar öğrenciler kurum amirleri eşlik ettiler ve OFF ROAD Gösterileri yapıldı.

Binali Yıldırım ise konuşmasında şunlara yer verdi; “ Refahiye 4.üncü Dumanlı Gençlik ve Doğa Festivalimiz Gelenek haline geldi yine Erzincan’ın dumanlının dağlarında çiçekle açıyor Gönlünüzce Eğlenin güzel bir gün geçirin.Binali Yıldırım Barış dedikçe maalesef bazıları savaş çığırtkanlığı yapıyor biz istikrar dedikçe kargaşa çıkarıyorlar Ülkemizi istikrarsız getirmek için her yolu deniyorlar sürekli tuzak kurmanın peşindeler. Türkiye’nin güvenliğini huzurunu kardeşliğini bozmaya çalışan bölücü alçak terör örgütü 35 Yıl boyunca Irakta başımızın belası oldu orada kandilde başarılı olamayınca bu sefer dost bildiğimiz müttefiklerimizde yanına alarak sevgili gençler Suriye’de bir şer kuşağı oluşturmak için harekete geçtiler. Defalarca uyarmamıza rağmen maalesef terör örgütlerini ABD başta olmak üzere dost ve Müttefiklerimiz DEAŞ ile Mücadele bahanesiyle hep silahlandırdılar ve ülkemizin güney sınırlarında sürekli bizim başımızı ağrıttılar. Baktık ki söylemenin bir faydası yok ne dersek diyelim bir şey değişmiyor o zaman dedik ki kendi göbeğimizi kendimiz keseriz ve nihayet 2016 ağustosunda Başbakanlığım dönemimde Cumhur Başkanımızın dirayetiyle Fırat kalkanı harekâtını başlattık 2000 km alanı PKK PYD ve Feto Örgütünden temizledik. DEAŞ örgütünden temizledik yetmedi bu sefer Afrin bölgesinden Reyhanlı’ya ve hataya roketler atmaya sivillerimizi katletmeye başladılar bu seferde 2018 in ocak ayında bu sefer zeytin dalı operasyonu başlattık ve 45 gün içinde oradaki alçak bölücü terör unsurlarında temizleyerek 4000 km alanda huzuru güvenliği sağladık. Bugün fıratın batısında artık terör örgütleri değil memleketlerini terk etmek zorunda kalan mülteciler aldı 360 bin mülteci gitti oraya yerleşti oralara huzur geldi bu sefer terör örgütü boş durmuyor fıratın doğusunda kuzey ırak sınırına kadar 17 bin km karelik alanda silahlanma suretiyle ülkemize milletimize tehdit oluşturmaya başladı. Bildiğiniz gibi uyarılara rağmen bu tehditlere son verilmeyince 9 Ekim itibarı ile yeni bir barış pınarı harekâtını başlattık kısa sürede silahlı bölücü terör unsurları şiddetle bölgeden çekilmeye başladı bunu gören terör seviciler arabulucu olmaya başladılar”dedi.

Haber: Sebahattin KAPLAN

reklam

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.