SON DAKİKA
hava
Google News

İlçe Millî Eğitim Müdürleri Toplandı

Son Güncelleme :

21 Ağustos 2019 - 8:57

/ 450 views kez okundu.
reklam
İlçe Millî Eğitim Müdürleri Toplandı
reklam

İlçe Millî Eğitim müdürleri ve şube müdürleri,il genelinde eğitimi planlamak ve koordine etmek, eğitimin kalitesini artırmak, işbirliği ve denetimi sağlamak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürü Aziz GÜN başkanlığında  Üzümlü İlçe Öğretmenevi  toplantı salonunda  toplandı.

Toplantı İl Milli Eğitim Müdürü Aziz GÜN başkanlığında  2018-2019 eğitim-öğretim yılının değerlendirilmesi ve 2019-2020 eğitim öğretim yılı hedeflerinin  görüşülmesi ile başladı. İl Milli Eğitim Müdürü Aziz GÜN 2019-2020 eğitim öğretim yılının daha başarılı ve verimli geçmesi için daha çok gayret edeceklerini planlamaların performans artıracak şekilde olması gerektiğini ifade ederek başladı.

Öğrenci devam devamsızlıkları ve öğrenci kayıtları ile nakillerin yönetmelikler çerçevesinde yapılması görüşüldü. Devamsızlıkların veliye ve öğrenciye bildirilmesi hususu üzerinde duruldu.

Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının öğrenci motivasyonu ve başarısında önemli olduğunu ;  Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının başarıyı en üst düzeye çıkaracak şekilde 2019-2020 eğitim öğretim yılı için planlamasının yapılması vurgulandı.

Taşımalı eğitim ve karşılaşılan sorunlar, üzerinde görüşülerek  taşımalı eğitimde problemlerle karşılaşılmaması, Öğrencilerin sorunsuz bir şekilde evlerine ve okullarına ulaştırılması için  tüm tedbirlerin   alınacağı  özellikle vurgulandı.

Kitap okumanın öneminin toplumca daha iyi idrak edildiği son yıllarda okullarımızda okunan kitap sayılarının artırılması için yeni projelerin geliştirilmesinin bu ilgiyi daha da artıracağı üzerinde duruldu.

Özel eğitime ihtiyaç duyan öğrenciler için destek eğitim odalarının artırılması öğrencilerimizin motivasyonunu ve başarısını artıracaktır.

Protokolü bulunan okullarımız ve kurum-kuruluşlar ile protokol yapılması, Okullarımızda bağımlılıkla mücadele ve şiddet olayları, yeni kayıt öğrencilerin rehberliği, Tasarım beceri atölyeleri,

Okullar arasında nitelik ve nicelik farklarının azaltılması için hazırlanan Başarı Halkaları ve Can  Kardeşliği projeleri ,2019-2020 eğitim öğretim yılında  çevreyi,aileyi, öğrenciyi, öğretmeni  ve idareyi  motive edecek başarıya teşvik edecek önemli etkinlikler olduğundan bu projeler üzerinde titizlike durulacaktır.

Yine personel işleri ve ücretli öğretmenlerle ders doldurma, Öğretmen gelişimi ve hizmet içi eğitim faaliyetleri, Okulların donatım, yakacak ihtiyaçları ve pansiyonlu okulların kapasiteleri,yatılılık hizmetleri, Okulların temizlik, hijyen ve bakım-onarımları, Okul gelişim çalışmaları, yıllık gelişimin izlenmesi ve değerlendirilmesi,ilimizde eğitim- öğretimin  verimli ve başarılı bir şekilde tamamlanması için hassasiyetle takip edilecek hususlardır.

2019-2020 eğitim- öğretim yılında okullarda okutulacak ders kitaplarının dağıtımı konusunda ise Aziz GÜN,ilçe millî eğitim müdürlerinin dikkatini çekerek kitap dağıtımının aksamalara meydan vermeden yapılmasının önemli olduğunu ifade etti.

İlçe Millî Eğitim müdürleri ilçelerindeki karşılaştıkları sorunları paylaştılar. Bu sorunlarla ilgili çözüm önerileri görüşüldükten sonra İl Millî Eğitim Müdürü GÜN, başarılı bir eğitim öğretim temennisiyle toplantıyı sona erdirdi.

Haber: Haber Merkezi

reklam

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.