![Mevlid Kandilinde İlimizin Camileri Doldu Taştı](https://gundem24.com.tr/wp-content/uploads/2019/11/MEV.jpg)
![reklam](/wp-content/uploads/2023/04/REKLAM-ALANI-745X90.jpg)
Erzincan’da Mevlit Kandili dolayısıyla düzenlenen programlara vatandaşların yoğun ilgisi vardı. Erzincan’da Terzibaba Camisi başta olmak üzere şehirde ki camilere gelen vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim okudu, namaz kılıp dua etti.
Hem Mevlid Kandili olması hem de Mevlid Kandilini de içerisinde barındıran Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle Erzincan halkı camilere teveccühü, camiilerin cemaatle dolup taşmasına vesile oldu.
Kentteki bütün camilerinde olduğu gibi Terzibaba camiini de dolduran cemaat, okunan Kur’an-ı Kerim, mevlid-i şerif, salavatlar ve ilâhilerle coştu. İl Müftüsü Mehmet Emin Çetin’in anlam yüklü konuşmaları ve duygu dolu dualarıyla cemaat, gecenin sunduğu vecd ve huşûdan istifadeye çalıştı.
Haber: Özlem BAYRAK