DOLAR 32,8248 % 0.04
EURO 35,2439 % -0.18
GRAM ALTIN 2.450,67 % -1,57
ÇEYREK A. 4.006,85 % -1,57
BITCOIN 64.189,07 -1.309
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 16°
Google News

Millet Partisi Erzincan İl Başkanlığı Basın Açıklaması

Son Güncelleme :

04 Kasım 2019 - 10:22

/ 1.299 views kez okundu.
reklam
Millet Partisi Erzincan İl Başkanlığı Basın Açıklaması
reklam

Millet Partisi Erzincan il başkanlığı Murat Çarşısında bulunan parti binasında bir toplantı düzenledi. Toplantıya partililerin yanı sıra konuşmacı olarak Millet Partisi Trabzon İl Başkanı Yahya Demeli de katıldı.
Toplantıda Erzincan il Başkanı MİRAÇ Dengiz; Teşekkür konuşmasından sonra Millet Partisi olarak Muhteşem Türkiye hedefi ortaya koyduk, bu hedef doğrultusunda çalışıyoruz diyerek konuşmasında şunlara yer verdi; “ bizler Millet Partisi olarak yüce ülkemizin savunucusuyuz. Hedefimiz ülkemizin kalkınmasıdır. Ülkemizin etrafında ki tüm komşularımızla dostane ilişkilen içerisinde iyi bir politika yürüterek ilişkilerimizi sürdürmeliyiz. Gerektiğinde Barış Harekatı da yapılmalıdır. Ülkemizin yer altı, yer üstü zenginlikleri çok işi bir şekilde değerlendirilerek ülkemizin ekonomisine ve refah düzenlemesine katkıda bulunabilir. Muhteşem Türkiye çağını başlatıyoruz. İnanıyorum ki bu millet zekidir, çalışkandır, fedakardır, cefakârdır, esaret nedir bilmez. Toplumun sağ duyulu bütün kesimlerini hak, hukuk, adalet, bağımsız yargı, demokrasi, kardeşlik içerisinde kucaklayarak oluşturacağımız bir milli mutabakat çerçevesinde TBMM de yönetilen bir millet iktidarı ile cehalet, fakirlik, geri kalmışlık, güvensizlik, terör belasını yok ederek adalet, huzur, refah, barış getirerek Türkiye’yi saygın bir devlet anlayışına getireceğiz.
1) İnsan hak ve hürriyetlerine dayalı; HUKUK DEVLETİ
2) Milli iradenin önündeki engellerin kalktığı; gerçek DEMOKRASİ
3) Din düşmanlığı gibi din istismarının da bittiği; LAİKLİK
4) Fakirlik ve çaresizliğin tarihe gömüldüğü, herkesin sosyal adalet şemsiyesine alındığı; KERİM DEVLET
5) Bilim, hikmet ve erdemle donatılan, sorun üretmeyen, çözüm üreten; BİLGE DEVLET VE BİLİM TOPLUMU
6) Büyüyen, gelişen, zengin, mutlu, muktedir ve insanlığın yeni barış medeniyeti hareketini yöneten; İSLAM RÖNESANSI”
Aziz Millet evladı, değerli Erzincan’lılar: Ülkemizi ve insanımızı hak ettiği medeni seviyeye, maddi refaha ulaştıracak; manevi yücelişin kapılarını açacak, milli uyanışın eseri, milli siyasetin sesi ve milletin bizzat kendisi olan Millet Partisi’nin yanında olunuz, destek veriniz diyerek, sözü Millet Partisi MKYK üyesi Yahya DEMELİ’ ye bıraktı.
DEMELİ konuşmasında;
“Muhteşem Türkiye” Kudretli bir Türkiye! Güçlü, ileri ve mutlu bir Türkiye! Bugünü harika, yarınından emin Türkiye! Ne yaptığını bilen, yeryüzündeki misyonlarının neler olduğunun farkında; sevinçli, coşkulu, mutlu, zengin insanların ülkesi Türkiye arzumuz ve emelimizdir…
Biz MP olarak milletimizi kendi davasına sahip çıkmaya iyiye, güzele, doğruya çağırıyoruz. İleriye, mutluluğa, birliğe, özgürlüğe, adalete, kardeşliğe, hakka, sevgiye yönelik bir çağrıdır bu! Millet Partisinin bu hayır dolu davetine ve onun lideri Aykut Edibali’nin yaptığı bu hakka, doğruya güzele ve “Muhteşem Türkiye” ye yönelik davetine icabete koşmak gerekmez mi?
Siyaset problem çözme sanatı ve çözme merkezidir… Ne yazık ki ülkemizde yürütülen siyaset problem çözme yerine problemin kaynağı olmaktadır. Bir ülkenin sıkıntılarından, problemlerinden birinci derecede sorumlu olan kurum siyasettir. Siyaset çözüm üretme yeridir. Bu yüzden öncelikle siyasetin, erdemli ahlaklı olması gerekir. Biz siyaseti ilme, ahlaka ve erdeme göre yönlendireceğiz. Siyaseti yalandan, dolandan, riyadan kurtarıp, ibadetin kardeşi haline getirecek hayırlı bir çabanın içerisindeyiz.
Onun için diyoruz ki; hangi gurup, cemaat siyasi organizasyon içerisinde olursak olalım, içinde bulunduğumuz problemleri çözebilmemiz için beraberce yanlışlara ve kötülüklere karşı mücadele edebilme, hakkın, hukukun yanında ve yanlışların karşısında olmaya çaba göstermeliyiz. Bu gayeyi taşıyan böyle bir çabada önderlik yapan Millet Partisine fikirlerinizle ve mesainizle destek bekliyoruz.
Millet Partisi büyük bir misyonu üstlenmiş dava partisidir. Onun davası; ‘Bir medeniyetin inşası ve diriliş hamlesidir!’ Bizim davamız çıkar hesabı, kuru parti çekişmesi ve sadece oy hesabıyla hareket değil, bir dava üstlenmiş kadroların Türk kültür ve medeniyetini yeniden hayata geçirme gibi kutlu sevdamız vardır. Bizim davamız din, devlet, vatan, millet, bayrak davasıdır. Bu ulvi bir davadır. Bu kutlu davaya milletimizi sahip çıkmaya çağırıyoruz.

Türkiye dışardan yabancı aklıyla değil, ülkenin gerçek sahipleri tarafından yönetilmelidir diyoruz. Yerli ve milli olmayan siyaset çözüm üretemez. Türkiye, Türkiye’den Türk milletinin aklıyla yönetilmelidir. Siyaseten çözüm üretemeyenlere karşı ülkemizde çözüm getirecek olan Millet partisidir.
Millet Partisi Türk siyasetinde ilmin, erdemin, temiz siyasetin, birliğin, idealizmin, umudun ve tüm ülke sorunlarına çözümün marka partisidir!
Davaya sahip çıkma insani ve İslami bir görevdir. Bu ülkede hiçbir makam, mansıp, şöhret hesabı yapmadan sadece Hak için din, devlet, vatan millet, bayrak, sancak için istiklal ve istikbal için mücadele edenlerin ocağıdır Millet Partisi.
Onun için, “Davamız Müslüman Türk Milletinin varlık ve Beka davasıdır!’ O halde; “Millet ızdırap içerisinde iken onun evlatları rahat uyuyamaz” diyen bilge lider Aykut EDİBALİ’li Millet partisine destek ver yoldaş ol, tanı, tanıt.
Günümüzde bazıları kolayı seçtiler menfaati seçtiler Siyaseti, gücü, parayı, makamı mevkii kutsadılar…Ve dürüstlük samimiyetlerini kaybettiler…Biz hakkın, hukukun, doğruların savunucusu ve tebliğcisi olacağız.
Muhterem Erzincanlılar; Millet Partisi sizin umudunuz ve bu milletin, devletin sigortası paratoneridir. Ona destek çıkmak, ona omuz vermek zamanıdır. Türk toplum ve insanını, şerefli mazisi, eşsiz tarih birikimi ve devasa manevi değerlerine layık; yüce, ileri ve mutlu bir hayat tarzına kavuşturma hedefimizdir, bu hedefi birlikte gerçekleştireceğiz. Biz gücümüzü sizden, milli iradeden alıp bu iradenin yaşatılmasına çalışacağız.
Millet Partisi Türkiye’nin, bölgenin ve İslam Dünyası’nın tüm meselelerinin çözüm rehberidir. Kısır parti çekişmelerine ayıracak vaktimiz yoktur. Millet Partisi devletimizi Hukuk devleti, ahlak devleti, misyon devleti ve mesajı olan MİLLET haline getirmek istiyor. Millet Partisi; toplumları, devleti yönetecek bir kadro hareketinin okuludur! Türkiye’de ve dünyada oluşan hadiselerin doğru teşhis ve çözüm önerileri için bir reçete, anahtar ve rehberlik görevi yapan, bir kutup yıldızı olan bir harekettir Millet Partisi…
Millet Partisi istismarcı, bölücü değil birleştirici, meşruiyetçi ve haktan, hukuktan, doğrudan yanadır. Meşruiyetten ayrılmamıştır. Kendisini milletine, devletine, davasına adamış, yetişmiş, donanımlı millet evlatlarından oluşmuştur. Ülkemizin problem ve çözümlerini bilen rehberlik yapan bir teşkilattır.
Sevgili Erzincanlılar,
Hoşgörülü ve temiz siyaseti tesis etmek, özlenen demokrasi, hak, hukuk, adalet, hürriyet, huzur, birlik, barış iklimi ve ‘Muhteşem Türkiye’ için Millet Partisi’ne destek ol.
Sayıların değil, davaya adanan insanların mücadelesinin otağı olan Millet Partisinin kutlu, şanlı mücadelesi ve dönemi bizleri, sizleri bekliyor.
Türkmeneli, Kıbrıs, Kudüs, Türkistan’ın ayağa kalkması için Millet Partisi ayağa kalkmalıdır.
Bu davayı ihya etmek, Millet Partisini iktidara taşımaktır. Diyerek Yahya Demeli sözlerini tamamladı.

 

Haber: Haber Merkezi

 

reklam

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.