SON DAKİKA
hava
Google News

TÜBİTAK PROJE FİNALİNDE ERZİNCAN’IN BÜYÜK BAŞARISI

Son Güncelleme :

19 Mart 2022 - 10:21

/ 601 views kez okundu.
reklam
TÜBİTAK PROJE FİNALİNDE ERZİNCAN’IN BÜYÜK BAŞARISI
reklam

Erzurum Üniversitesi Nene Hatun Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 53. TÜBİTAK 2204/A Lise Öğrenci Araştırma Projeleri Bölge Finalinde Erzincan 6 proje ile derece almaya hak kazandı. Erzincan Yazılım, Fizik, Sosyoloji alanında birincilik; Psikoloji ve Fizik alanında ikincilik, Psikoloji alanında üçüncülük elde edilerek büyük bir başarı elde etti.

Erzurum Üniversitesi Nene Hatun Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 53. TÜBİTAK 2204/A Lise Öğrenci Araştırma Projeleri Bölge Finalinde Erzincan 6 proje ile derece almaya hak kazandı. Erzincan Yazılım, Fizik, Sosyoloji alanında birincilik; Psikoloji ve Fizik alanında ikincilik, Psikoloji alanında üçüncülük elde edilerek büyük bir başarı elde etti. Erzincan 3 proje ile birincilik, 2 proje ile ikincilik ve 1 proje ile üçüncülük derecesini kazandı.

TÜBİTAK 2204/A Lise Öğrenciler Araştırma Projeleri bölge finaline il düzeyinde büyük bir katılım gerçekleşti. Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğünü lise araştırma proje yarışmalarında temsil eden 22 öğrenci, 16 danışman öğretmenin yanı sıra; bölge finali münasebetiyle ödül törenine Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Strateji Geliştirme Şube Müdürü Hüseyin Erol ve projeleri bölge finalinde sergilenen okul yöneticileri katılım sağladı.

Erzurum Bölge Finalinde bulunan Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, elde edilen başarıya ilişkin şu açıklamalarda bulundu; “TÜBİTAK lise proje araştırma proje yarışmasına katılmaya hak kazanan öncelikle geleceğimizin teminatı öğrencilerimize, danışman öğretmenlerimize teşekkür ediyor, gösterilen özverili gayret ve elde edilen başarılardan ötürü tebrik ediyorum. Kaybedeni olmayan bir yarışma özelliği taşıyan öğrenci araştırma proje yarışmalarının bölge finalinde bu bilimsel havayı teneffüs etmek, her öğrenci için büyük gurur ve referans kaynağıdır. İnşallah elde edilen bu başarılar ilimizdeki her öğrenciye ilham kaynağı olacak ve her geçen yıl daha fazla öğrencimizi bu güzel ortamda buluşturma fırsatı yakalayacağız. TÜBİTAK araştırma projelerinde elde edilen başarılarımız elbette ki ilk değil ve son da olmayacak.  İlgili yarışmada dereceye giren, girmeyen neticede ilimizi temsil eden öğrencilerimize, danışman öğretmenlerimize teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum.”

Erzincan’dan TÜBİTAK 2204/A Lise Öğrenci Araştırma Projeleri Bölge Finalinde dereceye giren projeler ise şöyle;

1) Erzincan Fen Lisesi, Öğrenci : Batuhan İPEK / Danışman Öğretmen : Sadi AKSU, Proje Adı: Artıfıcıal Genıus (Gpt-2 Temelli Bir Yapay Zekayla Turıng Testinin İnternet Ortamında Uygulanması –  Yazılım alanında Erzurum Bölge Finalinde 1. oldu.

2) Gül-Celal Toraman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Öğrenciler: Eylül Berfin YILDIRIM ile Aslıhan ŞİMŞEK / Danışman Öğretmen : Mehmet TAÇYILDIZ, Proje Adı: Lise Öğrencilerinin Yurt Dışına Göç Etme İstekleri, Gelecek Kaygısı Düzeylerinin Göç Etme İstekleri Üzerindeki Etkisi – Sosyoloji alanında Erzurum Bölge Finalinde 1. oldu.

3) Hezarfen Ahmet Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Öğrenciler : Ayşe Zehra ÖZYİĞİT  ile Tuğçe Kübra EREN / Danışman Öğretmen: Nevin KAHRAMAN, Proje Adı: İnsansız Hava Araçları İçin Hücum Açısı Gösterge Tasarımı – Fizik alanında Erzurum Bölge Finalinde 1. oldu.

4) Erzincan Lisesi, Öğrenciler : Ayşegül ATEŞ  ile Fatma YÜKSEK / Danışman Öğretmen Yeşim FINDIK, Proje Adı: Pandemi Döneminde Uzaktan Eğitim ve Okula Aidiyet Duygusu (Erzincan Lisesi Öğrencileri Üzerine Bir Araştırma) – Psikoloji alanında Erzurum Bölge Finalinde 2. oldu.

5) Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Öğrenci : Taha Arda AKPINAR / Danışman Öğretmen : Ali DÜZGÜN, Proje Adı: Ağır Kış Şartları Geçen Bölgelerde Olası Zirai Donu Engelleme Sistemi- Fizik alanında Erzurum Bölge Finalinde 2. oldu.

6)Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Öğrenciler : Nazlı GENÇ ile Sıla ÇELİK / Danışman Öğretmen: Kübra KARABİNA, Proje Adı: Bilemeyenlerin Buluşma Noktası – Psikoloji alanında Erzurum Bölge Finalinde 3. oldu.

reklam

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.