DOLAR 31,3677 % 0.42
EURO 34,0595 % 0.51
GRAM ALTIN 2.100,98 % 2,34
ÇEYREK A. 3.435,11 % 2,34
BITCOIN 1.967.089 2.24
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava -2°
Google News

TÜKETİCİ HAKLARI AFİŞ TASARIM YARIŞMASI DÜZENLENECEK

Son Güncelleme :

04 Kasım 2021 - 15:43

/ 282 views kez okundu.
reklam
TÜKETİCİ HAKLARI AFİŞ TASARIM YARIŞMASI DÜZENLENECEK
reklam

Ticaret Bakanlığı tarafından ülke genelinde Yüksek Öğretim Kurumlarına bağlı üniversitelerde öğrencilerin ilgili bölümlerinde çalışmaları yapmasını desteklemek ve bilinçli tüketim ile tüketici hakları konusunda çevreyi bilinçlendirmek amacıyla ödüllü Tüketici Hakları Konulu Afiş Yarışması düzenliyor.

Ticaret Bakanlığı tarafından ülke genelinde Yüksek Öğretim Kurumlarına bağlı üniversitelerde öğrencilerin ilgili bölümlerinde çalışmaları yapmasını desteklemek ve bilinçli tüketim ile tüketici hakları konusunda çevreyi bilinçlendirmek amacıyla ödüllü Tüketici Hakları Konulu Afiş Yarışması düzenliyor.

Ülke genelinde Yüksek Öğretim Kurumuna bağlı üniversitelerin Görsel İletişim Tasarımı, Grafik Tasarımı, İletişim ve Tasarımı, İletişim Bilimleri, Medya ve Görsel Sanatlar, Halkla ilişkiler ve Reklamcılık vb bölümlerinde ön lisans, lisans veya yüksek lisans alanında eğitim alan üniversite öğrencilerini bilinçli tüketim ve tüketici hakları konusunda bilinçlendirmek, farkındalık yaratmak, sanatsal çalışmalarını desteklemek, değerlendirmek, sergilemek ve özgün tasarımlar üretmesini teşvik etmek, sanatsal çalışmalarını desteklemek, değerlendirmek, sergilemek ve kalıcı eserler bırakmaya özendirmek amacıyla Genel Müdürlüğümüzce 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı içerisinde “Tüketici Hakları” konulu, Afiş Tasarım Yarışması düzenleniyor.

Yarışmanın Amacı:

Yarışma sayesinde gençlerimizin düşünme becerilerinin gelişmesine ve tasarımcı kimliğinin güçlenmesine yardımcı olmak, yapmış oldukları eserleri vasıtasıyla toplumu bilinçli tüketim ve tüketici hakları konusunda bilinçlendirmek, farkındalık yaratmak.

  • Yarışmaya katılım ücretsizdir.
  • Ticaret Bakanlığı temsilcileri, Jüri üyeleri ile birinci dereceden yakınları (akrabaları) yarışmaya katılamazlar.
  • Yüksek Öğretim Kurumuna bağlı üniversitelerin Görsel İletişim Tasarımı, Grafik Tasarımı, İletişim ve Tasarımı, İletişim Bilimleri, Medya ve Görsel Sanatlar, Halkla ilişkiler ve Reklamcılık vb bölümleri öğrencileri için yapılacaktır.
  • Her öğrenci yarışmaya yalnız bir eserle katılacaktır.
  • Tasarımı yapılan afişler 50×70 cm boyutlarında dikey formatta olmalıdır. Afişlerde görsel tasarımı destekleyen sözel bir mesaj (başlık, slogan, vb.) kullanılacak ancak tüm sözel içeriğin Türkçe olması gerekmektedir.
  • Katılımcıların tasarladıkları afişler, endüstriyel baskı teknikleri ile üretilebilecek nitelikte olmalıdır. El çizimi ile üretilmiş tasarımlar değerlendirmeye alınmayacaktır.
  • Afiş tasarımları 3 farklı dijital dosya biçiminde (Jpeg, PDF ve orijinal çalışma dosyası) Taahhütname ile Muvafakatname ile birlikte afisyarisma@ticaret.gov.tr ve e.vural@ticaret.gov.tr adreslerine birlikte WeTransfer ile dijital olarak ulaştıracaktır.
  • Katılımcılar Ticaret Bakanlığı resmi internet sitesi http://ticaret.gov.tr adresinden ve Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü web sitesi https://tuketici.ticaret.gov.tr/ adresinden ayrıca https://www.facebook.com/etuketici/ ve https://twitter.com/etuketici ile www.instagram.com/etuketici sosyal medya hesaplarında yer alan “6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve İkincil Mevzuatlar”, “Kurumsal Kimlik Kılavuzu”, “Katılım Formu ve Taahhütname”, “Yarışma Şartnamesi” ve “Muvafakatname” ye ulaşabilir. Katılımcılar Eserleri ile birlikte “Katılım Formu ve Taahhütname” ile Muvafakatnameyi doldurmak ve eserlerini teslim etmek suretiyle başvuru yapabilirler.
  • Teslim tarihinden sonra yarışma sekretaryasına ulaşan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

YARIŞMA TAKVİMİ:

İlk Başvuru Tarihi      :           13 Eylül 2021 – 28 Ocak 2022 tarihleri arası

Başvurular 13 Eylül 2021’de başlayacak 28 Ocak 2022 ye kadar gönderilecektir.

Eserlerin Son Teslim Tarihi :           28 Ocak 2022 Cuma (mesai bitimine kadar)

Seçici Kurul Değerlendirmesi         :           08-14 Şubat 2022

Ödül Kazananların Açıklanması     :           Ayrıca Duyurulacaktır.

(Ödüle layık görülen eserlerin derece sıralaması Geleneksel Tüketici Ödülleri tören öncesinde belirtilmeyecektir.)

Ödül Töreninin Düzenlenmesi       :           Ayrıca Duyurulacaktır.

Eserlerin Sergilenmesi         :           Geleneksel Tüketici Ödül Töreni Günü Dijital Olarak Sergilenecektir.

reklam

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.