DOLAR 31,3677 % 0.42
EURO 34,0595 % 0.51
GRAM ALTIN 2.100,98 % 2,34
ÇEYREK A. 3.435,11 % 2,34
BITCOIN 1.971.386 2.598
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

“ÇOK RENKLİ ÇOK FARKLI”

Son Güncelleme :

15 Ekim 2021 - 14:40

/ 1.946 views kez okundu.
reklam
“ÇOK RENKLİ ÇOK FARKLI”
reklam

Kültür ve Sanat Yoluyla Değişim İçin Diyalog (Elele) Projesi 1.000.000 Avro Hibe çağrısıyla başlıyor. Proje ile 15-29 yaş grubu gençler arasındaki kültürler ve inançlar arası diyaloğu arttırarak, birlikte iyi yaşamı güçlendirmeyi amaçlıyor.

Kültür ve Sanat Yoluyla Değişim İçin Diyalog (Elele) Projesi 1.000.000 Avro Hibe çağrısıyla başlıyor. Proje ile 15-29 yaş grubu gençler arasındaki kültürler ve inançlar arası diyaloğu arttırarak, birlikte iyi yaşamı güçlendirmeyi amaçlıyor.

Genç kadın ve genç erkekler arasında kutuplaşmayı, ayrımcılığı ve ötekileştirmeyi kültür sanat aracılığıyla azaltmayı, bireysel özgürlükleri teşvik etmeyi ve değişim için diyaloğu artırmayı hedefleyen “Kültür ve Sanat Yoluyla Değişim İçin Diyalog” Projesi’nin, kısa adıyla “elele”nin tanıtım toplantısı 15 Ekim 2021 tarihinde Ankara Gazeteciler Cemiyeti’nde yüz yüze ve çevrim içi olarak gerçekleştiriliyor.

“Çok Renkli Çok Farklı” mottosuyla yola çıkan Elele projesinin basın toplantısı, TOBAV genel başkanı Sayın Mehmet Yılmaz’ın tanıtım konuşması ile başlıyor. Ardından Türkiye Avrupa Birliği Delegasyonu Sivil Toplum, Temel Haklar, Adalet ve İçişleri Bölüm Başkanı Sayın Alexander Fricke’in konuşmasıyla tamamlanacak.

Avrupa Birliği’nin Sivil Toplum Aracı ve Medya Programı (2018-2019) “Kültür için Temel Haklar” kapsamında desteklenen Elele; Gençlik Servisleri Merkezi Derneği liderliğinde, Uçan Süpürge Vakfı ve Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi Çalışanları Yardımlaşma Vakfı (TOBAV) konsorsiyumu ile yürütülüyor.

Elele projesi; kültür sanat aracılığıyla 15-29 yaş grubu gençler arasındaki kültürler ve inançlar arası diyaloğu artırarak, birlikte iyi yaşamı güçlendirmeyi amaçlıyor. Bu amaç doğrultusunda Elele projesinin iki temel hedef kitlesi bulunuyor:

  • 15-29 yaş aralığındaki genç kadın ve genç erkekler
  • Kültür sanat alanında projenin amacına uygun faaliyet gösteren Sivil Toplum Örgütleri (STÖ)

Gençlere ve STÖ’lere “Diyaloğun, sanatın ve değişimin rengi sensin” diyerek seslenen elele projesinin faaliyetleri, birbirini tamamlayan üç başlık altında toplanıyor:

  • ELELE DESTEK: Sivil Toplum Örgütleri Kapasite Geliştirme Hibe Programı
  • Yerel Sanat Etkinlikleri
  • Elele Diyalog Platformu

ELELE DESTEK: Sivil Toplum Örgütleri Kapasite Geliştirme Hibe Programı

ELELE DESTEK: Sivil Toplum Örgütleri Kapasite Geliştirme Hibe Programı, Türkiye’de kültür sanat alanında projenin amacına uygun faaliyet gösteren STÖ’leri güçlendirmeyi ve kapasitelerini artırmayı hedefliyor. Toplamda 1.000.000 avro alt-hibenin verileceği projenin ilk çağrısı 15 Ekim 2021 tarihinde www.elele.eu/elele-destek/ adresi üzerinden yayınlanarak aynı tarihten itibaren başvuru almaya başlayacak.

Yerel Sanat Etkinlikleri

Fırat ve Dicle havzasında yer alan ve birçok medeniyete tanıklık etmiş olan Diyarbakır, Erzincan, Gaziantep, Malatya ve Mardin’de yerel sanat atölyeleri, sahne sanatları etkinlikleri, ana dilde etkinlikler, kültür festivalleri, özel gün kutlamaları ve çalıştaylarla farklı kökenlerden ve inançlardan gençler bir araya gelecek.

Elele Diyalog Platformu

Daha yaşanılabilir bir dünya için SANATA EVET diyen “Elele Diyalog Platformu” Diyarbakır, Erzincan, Gaziantep, Malatya ve Mardin’deki kültürel yaşamı destekleyerek bu illerde gerçekleştirilecek etkinliklere vereceği katkı ile kültürler ve inançlar arası diyaloğun gelişip pekişmesini sağlayacak.

(Zoom toplantı linki

https://zoom.us/j/96644346780?pwd=WXB1SDVnWlhMeTVEUXgxV09FU0IrUT09 )

 

reklam

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.