DOLAR 31,0713 % 0.26
EURO 33,6817 % 0.08
GRAM ALTIN 2.034,00 % 0,84
ÇEYREK A. 3.325,59 % 0,84
BITCOIN 1.607.658 -0.291
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

ERZİNCAN TANITIM GÜNLERİ DEVAM EDİYOR

Son Güncelleme :

15 Ekim 2021 - 14:40

/ 741 views kez okundu.
reklam
ERZİNCAN TANITIM GÜNLERİ DEVAM EDİYOR
reklam

İstanbul Maltepe etkinlik alanında düzenlenen Erzincan Tanıtım Günleri devam ediyor. Her gün farklı bir etkinliğin düzenlendiği Organizasyon hakkında bilgi veren Erzincan Dernekler Konfederasyonu Başkanı Nail Genç çadırların dolu olduğunu sadece kültür çadırlarında sorun yaşandığını ifade ederek Valilik, Belediye ve Milletvekillerine davet yapıldığını ifade etti. Genç tüm Erzincanlıları etkinliklere davet etti.

İstanbul Maltepe etkinlik alanında düzenlenen Erzincan Tanıtım Günleri devam ediyor. Her gün farklı bir etkinliğin düzenlendiği Organizasyon hakkında bilgi veren Erzincan Dernekler Konfederasyonu Başkanı Nail Genç çadırların dolu olduğunu sadece kültür çadırlarında sorun yaşandığını ifade ederek Valilik, Belediye ve Milletvekillerine davet yapıldığını ifade etti.

Genç açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Erzincan Tanıtım Günlerinde Erzincanlılar bizi yalnız bırakmadı. Çadırlarımız tıklım tıklım. Yöresel çadırlarımızda bir sorunumuz yok. Ama kültür çadırlarımızda sorunlarımız var. Gönül isterdi ki Vali Bey, il/ilçe belediyelerimiz, milletvekillerimiz EKEV, ERSİAD onlarla birlikte bu etkinliğimizi yapalım. Biz hepsine çağrımızı yaptık. Sorun şu; EKEV önderliğinde bu etkinliğin yapılmasını istediler. Bizde bu etkinliğin çünkü İBB’nin İstanbul Büyükşehir’inin hemşeri derneklerin oluşumundan dolayı artık konfederasyonu olan illerden konfederasyonlara konfederasyonu yoksa federasyonlara ve derneklere bu hizmet veriliyor. Biz bunu EKEV başkanımıza ve yöneticilerine de aktardık. ERSİAD başkanımıza da aktardık. Fakat EKEV yöneticileri bir matbu dilekçe derneklere göndererek kendilerinin yapmasını talep ettiler. Derneklerimizin bazıları buna icabet etti. Bizler etmedik.

Çünkü niye? Çünkü artık konfederasyon İstanbul’da var. Evet, eksikliklerimiz olabilir. Konfederasyon ama artık konfederasyon kurulmuş Erzincan’ın üst çatısıdır. Bu etkinliklerde konfederasyonun çatısının altında yapılmalıdır. Ama biz hiçbir zaman dünyada benzeri olmayan bir vakfımız var. Örnek bir vakıf. Biz her daim vakfımızla övünürüz. Bizim yine bu vakıfı ayakta tutan EKEV’imiz var. Bu vakıfa bu kanı veren EKEV’imizle de övünüyoruz. Bizim yine Başbakanı olmuş Türkiye’yi idare etmiş Binali Yıldırım Başbakanımız var. Başbakanın ötesinde Binali bey bir gönül insanıdır. Bunu tüm Türkiye bilir. Ama biz Binali Beye maalesef ulaşamadık. Tüm randevularımız ya kendisine iletilmedi ya da biz bu görüşmeleri yapamadık. Biz Serkan Bayram milletvekilimizi aradık. Fakat o da yanlış bilgilerle katılmayacağını ve tanımayacağını söyledi. Tabi bu sözler bizi çok üzüyor. Ama biz Sadık beyle görüştüğümüzde bir şartımız olmuştu. O zaman ERSİAD başkanımızın ve ERSİAD’ı bu etkinliği birlikte yapmasını önerdim. Başlık olarak EKEV ve ERSİAD başlığı altında tüm derneklerin oluşturacağı bir komisyonla bunu yapması için Sadık beyle görüştük. Sadık bey çokta olumlu karşıladı. Ama ne geliştiyse 2 saat sonra bu gelişme oluşmadı. Derneklerimizle görüştük. Bir komisyon oluşturulacaktı. O da oluştu. Fakat o derneklerimizin de bizden istedikleri konfederasyonun isminin alanda olmamasıydı. Biz bunu bile Erzincan birliği için kabul ettik. Konfederasyon yönetimiyle oturduk. Madem birlik için böyle bir şey istiyorlar. Biz bunu da kabul edelim dedik. Ama maalesef kimisi sudan sebeplerle, kimisi Valiliğimizin katılmadığı sebeplerden dolayı kültür çadırımıza hiçbir belediyemiz gelmedi. Valilik gelmedi. O belediyelere bağlı olan derneklerimizde maalesef belediyeler gelmediği için, ilçeler gelmediği için onlarda icabet etmediler.

Ama biz Erzincan’ın sağduyusuna güveniyoruz. Ve güvendiğimizde boşa çıkmadı. Erzincanlılar burada. Erzincan’ın birliğini isteyenler burada. Bir çatı altında kardeşçe, tüm renklerle birlikte olmak isteyenler var. Biz hiçbir zaman ayrıştırma olmadan ortak payda Erzincan olduğu için. Birisi gelmiyor diye ne Vali bey öyle davranabilir ne de siyasilerimiz öyle davranabilir. Bakın Erzincan buraya geliyorsa Vali bey buraya gelmeli. Vali bey ve ilçeler buraya gelmeli. Belediyeler buraya gelmeli. Biz hiçbir zaman ayrışma dili kullanmadık. Biz bulunduğumuzdan bu zamana kadar kapılarımızı tüm Erzincanlılara açtık. Buyurun dedik. Gelin bu çatıyı güçlendirelim.

Bu çatı Erzincan birliği. Bu çatı tüm Erzincan renklerinin birleşimidir. Bu çatı kültürümüzü büyük şehirlerde gelecek nesillere aktaracak bir çatıdır. Eğer biz konfederasyon çatısını federasyonlarla güçlendirirsek buna emin olun İstanbul’da tüm Erzincanlıların her alanda; siyasal alanda, ekonomi alanında, iletişim alanında İstanbul’un en güçlü yapısı olacaktır. Biz bu mücadelemize devam edeceğiz. Tüm çağrılarımız devam edecektir. Biz kimseyi ayrıştırmıyoruz. Hele hele Türkiye’yi idare etmiş bir Başbakanımız gönül insanını hiçbir zaman biz yok saymayız, sayamayız da bizim gücümüz de yetmez haddimiz de değildir. Başbakanımız yanlış bilgilendirilmiştir. Bizleri yanlış bilgilerle tanıyor. Başbakanımıza buradan çağrı yapıyoruz. Lütfen Başbakanımız! Bizi bir dinleyin. Biz kendimizi ifade edelim. Biz burada sizden randevu talep ediyoruz. Etkinliklerden sonra gelelim. Tarafları bir dinleyin. Kararımızı Erzincan birliği için hangi karar alınıyorsa biz kesinlikle sorgulamayız. Biz Vali beyi aradığımız zaman sekreterine de not bıraktık. Dedik ki; Sayın Valimle biz iletişim kuramıyoruz. Çünkü özel kalemine biz ulaşamadık. Ama özel kalemin sekreterine şu notu bıraktım; Sebebini bilmediğimiz bir nedenden dolayı bir bilgi kirliliği yakaladık. Ama Sayın Valimiz devleti temsil eder. Vali beye bu notu iletin. Vali beyimiz eğer burada bir olumsuzluk varsa muhatap biz isek bize ne derse devletin sözü olarak kabul ederiz. Nedenini de sormayız. Lütfen bizimle iletişime geçsin Sayın Valim. Burada ne problem varsa Erzincan ile ilgili biz çözüme hazırız. Hiç nedeni sormadan. Biz ölü bir çözüme hazırız ki kendi tüzel kişiliğimizi dahi alanda yok sayın dedi biz onu bile yok saydık. Sırf Erzincan birliği için. Ama maalesef bizim bilmediğimiz sebepler gelişiyor. Veyahut sanki siyasi bir ayrışma, inançsal bir ayrışma boyutuna gidiyor. Bu Erzincan’ımız için çok tehlikeli. Çok yanlış. Bunu şu anda dillendirmek bile emin olun utanıyorum bunu söylemeye ama maalesef kültür çadırımıza bir bakın. Hiçbir Erzincan ilçesinin belediyesi yok. Valilik yok. Gelen vatandaşlar bunu soruyorlar. Biz açıklamasını yapmakta zorlanıyoruz. Ama Erzincan halkı burada. Erzincanlılar burada.

Biz tekrar, bakın, yarın açılışımız var. Saygıdeğer Başbakanımızı, Valimizi, Milletvekillerimizi tüm Erzincanlı değerlerini EKEV’imizi ERSİAD’ımızı tüm belediyelerimizi. Burası onların. Burası hiç biri bizim değil. Erzincan’ın birliğini biz burada İstanbul’a göstermeliyiz. Erzincan’ın değerleri bunlar demeliyiz. Biz kesinlikle hiçbir inancı veya siyaseti arka bahçesi değil konfederasyon. Tam tersi onların kardeşçe bir arada olduğu bir üst çatıdır. Bunu da Erzincanlılarımıza söylüyoruz.

İstanbul’daki Erzincanlıların da bu Erzincan birliğine katkı vereceklerini biliyorum. Duyarlı Erzincanlılar. Bunu da ilk günde gösterdiler. Şu anda yöresel çadırlarımızda arkadaşlarımızdan öğreniyoruz. İlk günde en kalabalık Erzincan yöresel çadırları. Bu da bizi çok mutlu ediyor. Ben Erzincanlılara kucak dolusu sevgiler selamlar. Onları bekliyoruz. Açılışımız Cumartesi 12.00’de olacaktır. Tüm Erzincanlıları burada bekliyoruz. Kültür çadırları da kültürlerine sahip çıksınlar. Her ilçenin burada olmasını istiyoruz. Sabah 10’dan akşam 10’a kadar devam edecek. Herkesi bekliyoruz.”

reklam

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.