SON DAKİKA
hava
Google News

“Kamusal Yaşamda protokol ve davranış yönetimi”

Son Güncelleme :

01 Kasım 2019 - 10:47

/ 722 views kez okundu.
reklam
“Kamusal Yaşamda protokol ve davranış yönetimi”
reklam

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul müdürlerine yönelik olarak hazırlanan program kapsamında “Kamusal Yaşamda protokol ve davranış yönetimi” konulu seminer verildi.

Erzincan Lisesi Toplantı salonunda gerçekleştirilen Kamusal Yaşamda protokol ve davranış yönetimi konulu seminere Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Şube müdürü Yıldız Ertunç ve okul müdürleri katıldı.
Protokol yönetimi uzmanı Nihat Aytürk tarafından verilen protokol ve davranış kuralları konulu seminerin açılış konuşmalarını yapan Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, her birimiz bulunmuş olduğumuz kurumlarda yöneteceğiz idareciyiz. Dolayısıyla biz sadece kendimizden ibaret değiliz. Bizim temsil etmiş olduğumuz bir camiye var. Şunu çok iyi biliyoruz ki hem temsilde olsun, hem teknolojide olsun, hem de tecrübe de olsun bunların hepsinin temelinde altyapısında bilgi var. Bilginiz varsa güçlüyüz. Bilginiz varsa bir yöneticinin başarısının temel sorunlarına baktığımız zaman yüzde 34 ‘ü temsil niteliğinde olduğunu görüyoruz.
Değerli konuğumuzdan çok şeyler alacaklarını ifade eden gün tüm katılımcılardan değerli hocamız Protokol yönetimi uzmanı Nihat Aytürk’ü dikkatli dinlemeleri dedi.
NİHAT AYTÜRK
Aydın’da doğdu. Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü’nü (TODAİE) bitirdi (1975).
Başbakanlıkta özel kalem müdürü, uzman ve müşavir olarak çalıştı. Hükûmet nezdinde yürütülen “Kamu Yönetiminin Yeniden Düzenlenmesi” projelerinde “Uzman” olarak görev aldı. Başbakanlık ve bağlı kuruluşları ile bölge ve yurtdışı kuruluşlarının yeniden düzenlenmesi ve yönetimin geliştirilmesi konularında çalışmalar yaptı (1978-1991).
Rusya, Romanya, Özbekistan, Azerbaycan, Suriye, Suudi Arabistan, Fas, Tunus; Fransa, Almanya, Belçika, Hollanda ve İsviçre’de yönetimsel inceleme ve araştırmalar yaptı. Hükûmetler nezdinde resmî görüşmelere ve uluslararası toplantılara katıldı (1978-1991).
T.C. Paris Büyükelçiliğinde Müşavir, T.C. Lyon Başkonsolosluğunda Ataşe olarak görev yaptı. Fransa’da “Türk Kültür Dernekleri Birliği’ni kurdu ve bu Birliğin Genel Başkanlığını yaptı (1992-1997) Öğretim Görevlisi olarak; Polis Akademisinde (1997-2001) Personel Yönetimi; Türkiye Adalet Akademisinde (2009-2014) “Protokol ve Sosyal Davranış dersleri verdi.
TODAİE’de sözleşmeli “Kamu Yönetimi Uzmanı” olarak; TBMM, TBB, bakanlıklar ve kamu kurumlarının Yeniden Yapılanma ve Norm Kadro projelerinde görev aldı (1997-2005).
TODAİE’de Uzman Öğretim Elemanı olarak; Protokol Yönetimi, Yönetim Sanatı, Büro Yönetimi, Norm Kadro, Resmi Yazışma ve Rapor Yazma konularında ders ve seminerler verdi. Ayrıca; Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Başbakanlık, Yargıtay, Danıştay, Sayıştay, HSYK, YSK, Bakanlıklar ve Valilikler dâhil 200 kurumda, 50 üniversitede ve Harp Akademilerinde Yönetim ve Protokol konularında 850 ders, seminer ve konferans verdi. Irak siyasi parti yöneticilerine ve milletvekillerine; Afganistan, Azerbaycan, Kazakistan, Kosova ve KKTC diplomat ve bürokratlarına yönetim ve protokol seminerleri verdi.

Haber: Eren BAYRAK

reklam

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.