Uzi Müzikleri

Gündem24

ERZİNCAN VALİSİ ARSLANTAŞ KARARLARI AÇIKLADI

ERZİNCAN VALİSİ ARSLANTAŞ KARARLARI AÇIKLADI
1.634 views
04 Nisan 2020 - 10:57

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Koronavirüs tedbirlerinin ardından Erzincan Valisi Ali Arslantaş alınan kararları kamuoyu ile paylaştı. Vali Arslantaş kararları 4 madde halinde sıraladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Koronavirüs tedbirlerinin ardından Erzincan Valisi Ali Arslantaş alınan kararları kamuoyu ile paylaştı. Vali Arslantaş açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Fiziksel temas, hava yolu vb. yollarla çok hızlı bulaşabilen ve enfekte olan insan sayısı tüm Dünya’da hızlı şekilde yükselen Koronavirüs  salgınının, toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek adına sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonun mutlak şekilde sağlanması hayati derecede öneme haizdir. Aksi hallerde virüsün yayılımı hızlanarak vaka sayısı ve tedavi gereksinimi artmakta; vatandaşlarımız hayatlarını kaybetme riski ile toplum sağlığı ve kamu düzeninin ciddi şekilde bozulmasına sebep olunmaktadır.

Koronavirüs salgınının görüldüğü andan itibaren Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda başta ilgili Bakanlıklar olmak üzere kamu kurum ve kuruluşları tarafından birçok tedbir kararı alınmış ve uygulanmıştır.

Gelinen noktada Koronavirüs salgınının yayılım hızı göz önüne alındığında; ilimiz geneli için bugüne kadar alınan tedbirlere ilave olarak yeni tedbirlerin alınarak ek tedbirlerin planlanması/uygulanması gerektiği değerlendirilmiştir.

Bu kapsamda yapılan toplantıda koronavirüsle mücadele kapsamında bugüne kadar alınan kararlara ek olarak;

 • Tüm İL ve İlçelerimizde 01.01.2000 tarihinden sonra doğmuş olanların sokağa çıkmaları 03.04.2020 tarihi saat 24’ten geçici olarak yasaklanacaktır.
 • 3 Nisan Cuma günü saat 24’ten itibaren şehir içi hareketin en aza indirilmesi için alınması gereken tedbirlerin il pandemi kurulunda görüşülmesi ve tavsiye edilen hususların Umumi Hıfzısıhha Kurullarında karara bağlanarak uygulanmaya derhal başlaması sağlanacaktır,
 • İl ve İlçelerimizde Pazar yeri, market ve toplu olarak çalışılan iş yerlerine vatandaşlarımız ve çalışanlar maske ile gireceklerdir. Maske takma zorunluluğu pazarlarda satıcılar için de geçerli olacaktır.
  • İl ve İlçelerimizde meydanlarda sokak ve caddelerde vatandaşların sosyal mesafeyi gözetmeden toplu olarak yürümelerine veya bulunmalarına izin verilmeyecek, yan yana yürüyen vatandaşlarımızın ise yine sosyal mesafeyi gözeterek yürümelerine dikkat çekilecektir.

   

  Yukarıda belirtilen tedbirlere ilişkin kaymakamlar ve ilgili kolluk birimleri tarafından ilgili mevzuat uyarınca gerekli tedbirlerin ivedilikle alınması, uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyetlere neden olunmaması, kararlara uymamakta ısrar eden vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282 inci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılması karar verilmiştir.

  Haber: Haber Merkezi

   

   

 

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.